2013/06/02

Smart TV

Smart TV je přesně jeden z těch pěkných nápadů, který se zvrtnul. Asi každý geek řešil propojení PC, audia a televize už dávno. Nejdříve jsem tahal kabely přes tři pokoje, poté přenášel notebook, který mi samozřejmě jednoho krásného dne upadl, nakonec jsem to vzdal a koukám na vše na monitoru.

Mít tedy multimediální přehrávač a prohlížeč rovnou v TV by vyřešilo spoustu problémů, ale ...


systém je pomalý a neintuitivní. Na videu ho ovládá člověk, který je v IT zkušený a má s ním potíže. Už vůbec si nedovedu si představit jak něco takového vysvětluji prarodičům. Navíc výrobce vydá tak maximálně jednu aktualizaci firmware a tím jeho podpora skončí, s novými formáty videa, titulků nebo hudby budete mít jednoduše smůlu. Konkrétně takhle kráska je za cenu 46 999 Kč s DPH a ještě není na našem trhu (takže nejde o žádnou stařešinu). Bohužel jsou dnes všechny televize takhle strašně smart a 3D (oboje zatím dost nevyužitý propadák). 

Pokud chcete smart řešení kupte si jakoukoli LED televizi a vybírejte jen podle obrazu. Poté k ní dokupte "fleshku" do HDMI (například EVOLVEO Infinity Stick X2) s  Androidem a podporou FullHD, nebo klidně  i tablet (budete mít víceúčelové zařízení) a máte řešení na kterém přehrajete cokoli, navíc připojíte jakoukoli klávesnici a myš pro pohodlnou práci s internetem a máte z televize zároveň i jednoduchou konzoli na hraní her. Ušetříte a ještě si zpříjemníte život. 

Ještě dokonalejším řešením je WiFi Miracast, které umožní přehrávání a ovládání přes telefon (tablet) a obraz se zobrazuje přes wifi na televizoru. Toto řešení je zatím dostupné pouze v high-end zařízeních a není úplně odladěné.


No comments:

Post a Comment